Projekty PFRON

Fundacja "Krzyś" w okresie 01.04.2022- 31.03.2025 korzysta z dofinansowania PFRON w projekcie "Ku samodzielnoności wbrew niepełnosprawności 2.0", którego celem jest wdrażanie osób z niepełnosprawnoscią do maksymalnej samodzielności w życiu codziennym.

REKRUTACJA: kwiecień
  • Warunkiem przystąpienia do projektu i przyjęcia jest posiadanie ważnego orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności.
  • Decyduje kolejność zgłoszeń.
DZIAŁANIA:
  • Formy wsparcia w ramach projektu to: alternatywna komunikacja, integracja sensoryczna, logopedia, neurorehabilitacja, terapia ręki, terapia wzroku.
  • Terapia odbywa się w sposób ciągły przez cały rok trwania projektu.
  • W końcowych miesiącach każdego roku projektowego -luty, marzec odbywa się podsumowanie przy użyciu anonimowych ankiet ewaluacyjnych wypełnianych przez beneficjentów projektu.

Fundacja "Krzyś" w okresie 01.04.2021- 01.03.2024 korzysta z dofinansowania PFRON w projekcie"Ku samodzielnoności wbrew niepełnosprawności", którego celem jest wdrażanieosób z niepełnosprawnoscią do maksymalnej samodzielności w życiu codziennym.

REKRUTACJA: kwiecień
  • Decyduje kolejność zgłoszeń.

DZIAŁANIA:

-wsparcie psychologiczne-telefon zaufania:
500369828 od poniedziałku do środy 8:30-11:30
5300129963 od poniedziałku do piątku 9.30-12.30
782127090 od poniedziałku do czwartku 9.00-10.00

• Terapia odbywa się w sposób ciągły przez cały rok trwania projektu.

W marcu tego roku zakończył się trzyletni kolejny projekt dla osób niepełnosprawnych dofinansowany ze środków PFRON " Droga do samodzielności" . Z bezpłatnych zajęć w każdym roku skorzystało 50 naszych podopiecznych . Rocznie zrealizowano ich 4800 co przyczyniło się do większego usamodzielnienia osób niepełnosprawnych . Były to zajęcia indywidualne z zakresu komunikacji alternatywnej i wspomagającej, integracji sensorycznej, terapii logopedycznej , terapii ręki, wzroku i fizjoterapii . Udział własny Fundacji "Krzyś" w każdym roku projektu to 20 000 zł.W marcu tego roku zakończył się trzyletni kolejny projekt dla osób niepełnosprawnych dofinansowany ze środków PFRON " Droga do samodzielności" . Z bezpłatnych zajęć w każdym roku skorzystało 50 naszych podopiecznych . Rocznie zrealizowano ich 4800 co przyczyniło się do większego usamodzielnienia osób niepełnosprawnych . Były to zajęcia indywidualne z zakresu komunikacji alternatywnej i wspomagającej, integracji sensorycznej, terapii logopedycznej , terapii ręki, wzroku i fizjoterapii . Udział własny Fundacji "Krzyś" w każdym roku projektu to 20 000 zł.

W Ośrodku realizowany jest projekt PFRON w ramach konkursu 4/2017.
Termin realizacji projektu 01.01.2018 - 31.03.2021
Styczeń 2018 -rekrutacja uczestników
Rekrutacja uczestników odbywa się na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności.
Styczeń 2018- Marzec 2021- Terapia komunikacji alternatywnej z metodami wspomagającymi.
W ramach zajęć odbywają się:

• AAC- terapia komunikacji alternatywnej,
  • Terapia Integracji Sensorycznej,