Anna Mrozek

Punktor mgr Anna Mrozek
Rehabilitantka wzroku słabowidzących – w trakcie ostatniego semestru studiówpodyplomowych na APS. Tyflopedagog oraz instruktor orientacji przestrzennej osóbniewidomych i słabowidzących.

Ukończyła rewalidację i terapię pedagogiczną. Wtrakcie studiów rozpoczęła pracę w Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym, gdziepełniła funkcje od wolontariusza, przez tłumacza-przewodnika, instruktora w różnychformach wsparcia po Specjalistę ds. Osób Głuchoniewidomych. Doświadczenie wpracy jako asystent osób z niepełnosprawnościami zdobywała pracując w różnychfundacjach. Współzałożycielka grupy nieformalnej Okamgnienie, która realizowaładziałania na rzecz osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu. Liczne kompetencje wpracy z osobami z uszkodzeniem wzroku zdobyła w Centralnej PrzychodniRehabilitacyjno-Leczniczej Polskiego Związku Niewidomych. Pracuje jako nauczycielwspomagający, nauczyciel rewalidacji oraz instruktor orientacji przestrzennej w PZN iinnych organizacjach. W 2020 roku zdobyła tytuł Idol Środowiska województwadolnośląskiego Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Ukończyła kursy i szkolenia:

I - IX 2021 Szkolenie z zakresu posługiwania się nowymi technologiami wykorzystywanymi w orientacji przestrzennej osób z niepełnosprawnością wzroku,
2020 Kurs online Optodysleksja – dysleksja. Zaburzenia widzenia a problemy w nauce,
VI 2019 Szkolenie Audyty dostępności architektonicznej i poprawności dostosowań przestrzeni,
X 2018 Kurs Funkcjonalna ocena i terapia widzenia dzieci słabo widzących,
I 2017 Szkolenie Stymulowanie rozwoju funkcji wykonawczych u dzieci,
X 2016 Kurs Pedagogika Marii Montessori,
III 2016 –IV 2016 Kurs Polski Język Migowy na poziomie B1,
I 2015 Kurs doskonalący I-ego stopnia Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne,
X 2013 Warsztaty Komunikacja alternatywna II,
X 2011/XII 2011 Szkolenie i egzamin na tłumacza-przewodnika osoby głuchoniewidome,
XII 2011 Kurs języka migowego I stopnia dla służb społecznych pracujących na rzecz osób głuchoniewidomych.